Archeowandeling 2022

‘Knechsel totaliter geruineert’. Wandeling door zeventiende-eeuws Knegsel

Datum: zaterdag 18 juni 2022
Aanvangstijd: 14.00 uur.
Vertrekplaats:  H.H. Monulphus en Gondulphuskerk in Knegsel, adres Steenselseweg 2, 5511 AG Knegsel
Begeleiders: Liesbeth & MatTheunissen.

‘Knechsel totaliter geruineert’. Wandeling door zeventiende-eeuws Knegsel

Op zaterdag 18 juni start om 14.00 uur een archeowandeling langs verschillende locaties waarbij het landschap, de mensen en het verwoeste, zeventiende-eeuwse Knegsel centraal staan. Archeologie ontmoet historie. Een uitgezette route voert langs historische plekken met vertellers die laten horen en zien hoe het toen was. Deze archeowandeling kan op eigen tempo gedaan. Het is een van de activiteiten die in het kader van de Nationale Archeologiedagen wordt georganiseerd.

Door te wandelen langs een uitgezette route stap je als ware het verleden in. Bij de start en op vier plekken langs de route kom je vertellers tegen die laten horen en zien hoe het toen was. Jeugdleden van het theatergezelschap ’t Ros laten zich inspireren door het verleden en voeren korte improvisaties uit.

Het startpunt ligt bij de H.H. Monulphus en Gondulphuskerk in Knegsel, adres Steenselseweg 2, 5511 AG Knegsel. De deelnemers worden daar ontvangen en krijgen uitleg over de route. Auto’s en fietsen kunnen op het parkeerterrein tegenover de kerk worden geparkeerd. De wandeling voert over trottoirs en zandpaden en is daardoor minder geschikt voor rolstoel of rollator.

Tussen 14.00 en 16.30 uur is iedereen van harte welkom om op eigen tempo het parcours van 2,8 kilometer af te lopen.

Naar schatting duurt de rondwandeling ca. 1,5 uur. Vooraf aanmelden is niet nodig en de toegang gratis.

 

Liesbeth Theunissen, 06-12412794
Mat Theunissen, 0497-591985
Meer informatie over de Nationale Archeologiedagen vindt u op www.archeologiedagen.nl/

 

Heemkunde vereniging De Hooge Dorpen

 • IBAN : NL24RABO0107044846
 • KvK : 40237279

Secretariaat

 • Dhr K. Huijbers
 • p.a. Wilhelminalaan 27
 • 5512 BJ  VESSEM
 • Tel.: 0497 – 59 15 58

 Heemzolder Jacobus

 • Jan Smuldersstraat 4
 • 5512 AZ VESSEM

 Contact

 • U kunt ook contact opnemen
 • via het contactformulier
 • bovenaan op op deze pagina

 HoogeDorpenEmbleemAnimatie