Fietstocht Genneper Parken en Aalst

Beste Heemkundeleden,

Graag nodigen we jullie allen weer uit voor onze fietstocht, die dit jaar leidt naar

Genneper Parken en Aalst

Datum: zaterdag 21 juli 2018.
Vertrektijd: 9.00 uur.
Vertreklocatie: Kerkplein, Knegsel
Begeleiders:Paul Otten, Hans Kalkhoven, Bert Baselmans

Dit jaar bezoeken we eerst een mooi stukje Eindhoven, dat schijnbaar ongerept is gebleven. Buurtschap Gennep ligt in een groene oase tussen twee stadswijken.
We worden om 10.00 uur ontvangen op de Genneper Hoeve met koffie en iets lekkers. Daarna volgt er een rondleiding over het erf van deze biologische boerderij, waar duurzaamheid hoog in het vaandel staat. Paul Otten zal ons hierover van alles vertellen en ook laten zien hoe dit in de dagelijkse praktijk gestalte krijgt.
Nadien verkassen we naar de Genneper Molen, een oude watermolen, die helemaal is gerestaureerd. Molenaar Hans Kalkhoven zal ons iets over de lange geschiedenis van de molen vertellen. Ook zullen we kunnen bekijken hoe de werking is en waarvoor hij wordt gebruikt.
Tegen 12.15 uur is het dan tijd voor de lunch, welke we gebruiken bij Bastion Hotel Eindhoven. Daar zal Bert Baselmans zich bij ons gezelschap vervoegen. Hij is de kenner van Aalst, waar hij zijn hele leven heeft gewoond en gewerkt. We zullen daar een bezoek brengen aan de Onze Lieve Vrouw Presentatiekerk en ook de Aalstermolen, een beltmolen gebouwd in 1904, staat op het programma. De tour door het dorp maken we op de fiets, waarbij we telkens een stop maken bij een bijzonder gebouw of een historische plek. Rond 16.00 uur nemen we afscheid van onze gids en rijden we via Waalre en Veldhoven terug naar onze mooie dorpen. Onderweg zal er nog een terras worden aangedaan om de dag onder het genot van een drankje af te sluiten.

De bijdrage voor deze fietstocht is € 25,00 p. p., welke bij de koffie geïnd worden.
Aanmelden bij Ad de Vooght voor 18 juli a.s., telefoon: 040-2052633 of per mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Ad de Vooght en Marcel van Hest,
Namens “De Hooge Dorpen”.

Heemkunde vereniging De Hooge Dorpen

 • IBAN : NL24RABO0107044846
 • KvK : 40237279

Secretariaat

 • Dhr K. Huijbers
 • p.a. Wilhelminalaan 27
 • 5512 BJ  VESSEM
 • Tel.: 0497 – 59 15 58

 Heemzolder Jacobus

 • Jan Smuldersstraat 4
 • 5512 AZ VESSEM

 Contact

 • U kunt ook contact opnemen
 • via het contactformulier
 • bovenaan op op deze pagina

 HoogeDorpenEmbleemAnimatie